Hakkımızda

1986 Yılında küçük bir bitki bahçesinde ürettiği organik tıbbi bitkilerini, açtığı özel bakım kliniği ve aromatik terapi enstitüsünde kullanarak başlayan Rasayana  daha sonra ülkemizde organik yaşamı geliştirecek pek çok projeye imza atmıştır. RASAYANA, Sanskrit bir kelime  olup açılımı yol( ayana) öz(Rasa)  öze giden yol, yaşamın özü  gibi anlamda Ayurvedik terapide yaşam kalitesini iyileştirme bilmi olarak kullanılmaktadır.  Bu terim  hayal edilip yapmak istenilen faaliyetler ile birebir örtüşmesi nedeni ile Türkiye'de kuvvetli bir RASAYANA ORGANİK  Markası haline getirildi.  Rasayana yaşam kalitesini arttıran tüm sağlık sistemidir; tıbbi aromatik bitkiler, yağlar, sular, kaliteli ve sağlıklı besin, yaşam ve inanış bunun içindedir. Rasayanalar bağışıklık sistemini genel sağlığı iç organların fonksiyonlarını güçlendirip erken yaşlanmayı  geciktiren "mucizevi" bir ilaçtır.

Şu anda RASAYANA Organik;  bitki, yağ, bitki suları, besin,baharat, tohum, kozmetik, bitki öz yağları ve esansları  üretiminde  çiftçileri ile birlikte Türkiye'de dağ köylerinde kuvvetlendi.1999 yılında Antalya Geyikbayırı'nda büyük ekolojik ve sağlık çiftliğini  açarak  konuklarına kaliteli  spor ve doğa  tatili  sunmakta tüm ürünleri ile organik marketlerinde  hizmet vermekte ve teknolojinin gelişmesi ile de artık  websiteleri aracılığı ile  Türkiy'ede ve Avrupa'da kullanıcılarına (Türkiye: www.rasayan.com.tr,   Avrupa: derwish.org )  organik, kaliteli ürünlerine en hızlı bir şekilde  evden ulaşabilme imkanı sunmakta. (Avrupa'da,  Anadolu'ya özgü olan Derwish markası ile hizmet vermektedir) 

2008 yılında Anadolu da el değmemiş dağ köylerinde organik bitki üretimi ve Rasayana felsefesi ile çiftçiyi güçlendirmek ve ürünlerini doğadaki saflığı ve özelliği ile sunmak için  organik ve biyodinamik üretim yapan çiftliği ve içindeki üretim kliniği ile kozmetik üretimini de genişletti. Anadolunun diğer verimli toprakları ve diğer dağ köylerine de yayılarak  ürün yelpazesini çeşitlendirdi.

Şu an Rasayana-Derwish olarak doğamıza olan aynı özen ve saygı ile organik-biyodinamik üretimine yeni köyler  ekleyerek ve ürettiği her pakete aynı saf doğa kokusunu sığdırıp 150 sözleşmeli çiftçi ailesi ile umuda yolculuğuna devam etmektedir. Dağ köylerinin kahvehanelerinde yapılan eğitimler ile bilinçli tıbbi bitki ve gıda üreticisi çiftçiler ve ayrıca klinik ve aromatik tıbbi bitki eğitimleri ile de bilinçli kullanıcı uzmanlar yetiştirerek devam etmektedir. Doğadan aldığı destek ile şu anda sadece kullanıcılar değil; uygulayıcı doktor, eczacılarımızın kullanımına ve herbatik ilaç üreticilerine organik-biyodinamik yöntemle ürettiği tıbbi bitki, yağ, gıda ürünleri sağlamaktadır ve umuda yolculuğuna adil paylaşımcı yeni köyler ekleyerek devam etmektedir.
Rasayana-Derwish olarak  organik sertifikalı üretip satan  firmayız. 1986 Yılından beridir 36 yıllık üretici Tecrübesiyle  Gururla ve güvenle.. Sağlığın değerliyse, ne yediğin önemlidir. SAĞLIKLI YAŞAM, SALIKLI TOPLUM RASAYANA ORGANİC