İade ve Garanti Koşulları

İade ve Garanti Koşulları ; 

Satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

• Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
• Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
• Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.

• Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
• Rasayana  üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
• Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
• Yukarıdaki şartlara uygun hallerde ve 7 gün içerisinde iade edilen  gönderiyi alıcı rasayana.com.tr'in çalıştığı kargo şirketi ile yapacaktır. Belirtilen sürelerde yapılan gönderimlerde kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir. 
• Ürün stok da yoksa; rasayana.com.tr site içindeki ürünlerin tedarikçi firmadaki stok durumlarını güncellemektedir. Ancak bazı durumlarda tedarikçi firmanın stoklarında bulunmayan ürünlerden dolayı gecikme veya iptal durumları sözkonusu olabilir. Bu durumda; rasayana.com.tr  sizi e-posta ile bilgilendirecektir. Stokta bulunmayan ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.

Eksik ve hatalı teslimat

Bu durumda 0537 053 6666 - 0530 122 4242  numaralı telefonlardan veya siparis@rasayana.com.tr  mail adresimizden bize ulaşın. Hatalı veya eksik gönderilen ürün (tedarikçi stoklarında bulunmama hali dışında) adresinize teslim edilir ve kargo bedeli rasayana.com.tr  tarafından karşılanır. 

İade ve değişim

Bu durumda kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.
*Hijyenikliği bozulabilecek ürün ve aksesuarlar, kitap, cd, iç çamaşırı vb. ürünlerin iade  veya değişimi satış sözleşmesinde belirtildiği üzere yapılamaz. 

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılmasından sonra, 7 işgünü içinde ödeme tutarınız kredi kartı hesabınıza veya havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade edilecektir. 

Siparişin İptali

Herhangi bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz,siparişi takip eden 2 saat içinde  siparis@rasayana.com.tr  ye  e-posta göndermeniz yada 0332 347 18 05 no’lu telefon ile Müşteri Temsilcisine başvurmanız yeterlidir. Siparişiniz hiçbir gerekçe ibrazı olmadan iptal edilecektir. 

Sipariş kargoya verilmiş ise iptal talebiniz öncesinde ,Kargo bedeli tarafınıza yansıtılacaktır. Lütfen iade taleplerinizde sipariş,no,üyelik bilgileriniz vb detayları bildiriniz.

Rasayana’daki ürünlerin garantisi var mıdır? 

Rasayana.com.tr’de aldığınız her ürün en az bir senelik garanti altındadır. Garanti şartları ürüne göre farklılık gösterebilir. Ürün müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşterilerimizin ürünle ilgili Rasayana'ya başvurması gerekmektedir.